Landres 2008

Taký malý denník z MS upútaných modelov. Podujatie sa koná v sevoro-západnom Fracuzsku, v oblasti Moselle, ktorého správnym centrom je mestečko Landres. Nachádza sa asi 70 kilometrov južne od Luxemburgu.

Keďže si poznámky píšem len narýchlo,tak vynechávam diakritiku :-)25.7.
prave koncime losovanie prvych dvoch kol SP. je toho pozehnane, 91 sutaziacich. na MS sa prihlasilo 96 sutaziacich. pre zaujimavost, aj take exoticke krajiny, ako je Armensko a  Kazachstan. Dalsia exoticka krajina, prinajmensom v kategorii F2D sa sice zaregistrovala, ale jej ucastnik neprisiel k prezentacii. Bolo by mozno zaujimave vidiet, ako tento sutaziaci z krajiny, ktora je znama svojou tradiciou v sarkanoch, zvladol lietanie s kombatmi. dalsou pre nas exotickou krajinou (aspon co sa tyka uputanych modelov a kombatov), ktora sa zaregistrovala, bolo Mongolsko. zaujimave bolo, ze do mieste konania prisli autom s ceskymi evidencnymi cislami.

26.7. 1 kolo - 4 reflighty (1 × odtrhunte lanka)
2 kolo - 14 reflightov (5 × odtrhunte lanka) z toho 2 reflyighty opakovane.

sutaz SP sa pre nasich pilotov v kategorii F2B skoncila uplne vynikajuco. Alexander Schrek skoncil na 1. mieste, Igor Burger na 3. mieste (2. miesto ziskal Mauritio Milani ITA) a Jano Stano skoncil na 8. mieste. naozaj to potvrdzuje, ze nasi akrobaticki piloti naozaj presvedcili bodovacov tejto kategorie, ze si popredne miesta naozaj zasluzia.

29. 7. sa konala hlavne technicka prebierka modelov. asi najviac ludi preslo cez kontrolu modelov kategorie F2D - presne 94. kedze ako rozhodcovia tejto kategorie si prebierku robimea sami a preslo nam pocas dna rukami priblizne 1300-1400 modelov (pri pocte 1000 sme to prestali pocitat) a asi 800 motorov.

najvacsim problemom je nedostatok personalu. nemam informacie, ako v ostatnych kategoriach, ale v kombatoch mame naozaj nedostatok. hlavne co sa tyka technickej kontroly je to dost blede. potrebujeme mat 4-5 ludi na kontrolu laniek, motorov, vyfukov a vydaj paliva a farebneho rozlisenia. realne mame zatial len dvoch ludi na tieto cinnosti.

Tak som to nakoniec ani nedokončil v zmysle "denníka". Bolo na to príliš málo času, keďže sme mali v kategórii F2D na majstrovstvách 92 súťažiacich. Tak predbežne len výsledková listina. Neskôr sem pridám aj trošku podrobnejší popis pretekov.

Súvisiace odkazy

Hodnotenie článku

Priemerné hodnotenie: 0
Hlasov: 0

Zvoľte počet hviezdičiek:

Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
Zlý

Možnosti


"Landres 2008" | Prihlásiť/Registrovať | 0 komentárov
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.

Ako anonymný užívateľ nemôžete posielať komentáre, prosíme zaregistrujte saDesign layout by Stefan Nagtegaal and Steven Wittens.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.02 sekúnd