Svetový pohár 2009, Belehrad - Srbsko, 24. a 25. 7.

Súťaž Svetového Pohára v Belehrade máme už za sebou. Celkovo sa ho zúčastnilo v kategórii F2B 35 súťažiacich a v kategórii F2D sa zúčastnilo 25 súťažiacich.

V piatok sa lietalo za slnečného, veľmi horúceho počasia a len za mierneho vetra. Teplota sa pohybovala okolo 40 stupňov. V sobotu prechádzal poveternostný front, takže sa ochladilo asi na úroveň 30 stupňov a fúkal severo-západný vietor, približne 8, v nárazoch 11 m/s.
Súťaž prebehla v celku v pohode, ale výsledky sú dosť rozpačité. Pani, ktorá počítala výsledky spravila dosť chýb a nedala si vysvetliť, že robí chyby. Oficiálne protestovať sa nikomu nechcelo, tak to nakoniec dopadlo tak, že sú výsledky také, ako sú:

4. Igor Burger
6. Alexander Schrek
7. Ján Stano
22. Ján Škrabálek

14. Pavel Beneš
15. Radomil Dobrovolný
no a práve o umiestnení Kamila a Michala Meislovcov sa nedá zaručiť, ako to vlastne má správne byť...
Michal Mejsl, ktorý v 3. kole havaroval, má napísaných viac bodov, ako jeho otec, Kamil. Takže oficiálne, Michal je na mieste 32. a Kamil na mieste 34. Ako a či sa osoba spracujúca výsledky zlepší, sa ukáže na majstrovstvách Európy, ale chcem veriť, že ano. Ale teno zaujímavý fenomé, kde súťažiaci s reálne odlietanými dvomi kolami a výsledkom z troch kôl, to je naozaj povážlivé.

Súťaž v kategórii F2D prebehla veľmi hladko a v kľude. Snáď na niekoľko málo výnimiek, sa piloti chovali naozaj slušne počas súbojov. Jediní, koho bolo treba upozorňovať na férové lietanie, boli Mike Whillance (GBR), Stas Chornyy (UKR), Sergej Shcherbachenko (RUS). Inak sa na spôsobe lietania prejavili aj zastavovače motorov. Piloto si dávajú viac pozor na zamotanie, pretože tí, čo používajú mechanické zariadenia, pri strate ťahu do laniek končia zastavenim motora. Prejavilo sa to aj na menšom počte odtrhnutých modelov, kde v prípade nefunkčného mechanizmu hrozí diskvalifikácia z kola.

Najlepšie a najkrajšie medzi juniormi lieta Alexander Pokorski (UKR), ktorý v junioroch aj vyhral:
 

1 9 Pokorskiy, Alexandr JUN UKR L W W L -
2 10 Donchev, Romeo  JUN BUL W L L - W
3 11 Zhelyazkov, Evgeny  JUN BUL W L L - L


V seniorskej kategórii prekvapil Johan Larsson (SWE), ktorý sa veľmi korektným a rozumným lietaním dopracoval na 2. miesto:
 

1 22 Chornyy, Stanislav UKR W W L W W W W W  
2 16 Larsson, Johan SWE W W W W L W W L W
3 5 Whillance, Mike GBR W W W W W W L L L

Súvisiace odkazy

Hodnotenie článku

Priemerné hodnotenie: 3
Hlasov: 1

Dobrý

Zvoľte počet hviezdičiek:

Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
Zlý

Možnosti


"Svetový pohár 2009, Belehrad - Srbsko, 24. a 25. 7." | Prihlásiť/Registrovať | 0 komentárov
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.

Ako anonymný užívateľ nemôžete posielať komentáre, prosíme zaregistrujte saDesign layout by Stefan Nagtegaal and Steven Wittens.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.06 sekúnd