Domovská stránka upútaných modelárov / Slovak CL Homepage

Špičková akcia
Publikované: Wednesday, 25.06. 2008 - 17:31:39
Vec: Súťaže (propozície a výsledky)


POĎME SPOLU LIETAŤ

Viem, že nie je medzi účkami písať o RC modeloch. Ale zúčastnil som sa jednej perfektne pripravenej akcie, práve hlavne pre RC modely. LMK Istropolitana, pod vedením manželov Soni a Igora Ňaňovcov, usporiadal letecko-modelársky deň "Poďme spolu lietať.


Letecký deň sa konal na ploche súkromného letiska pri obci Dubová, ktorý bol po dlhšej prestávke vlastne pokračovaním tradičných leteckých dní organizovaných na letisku Bratislava - Vajnory.


View Larger Map

Vďaka podpore hostiteľa akcie, pána Hanulu, sponzorskej podpore Fun Models Trnava, Modelhobby.sk, Sabo RC modely, ako aj obce Dubová. Bez pomoci mnohých nemenovaných členov klubu, kotrí sa podieľali na organizácii a ukážke modelov a pilotáže by túto akciu asi nebolo možné usporiadať.

Pôvodne vopred prihlásený počet modelárov sa zmenil už v piatok pred akciou a v sobotu ráno sa prihlásili ďalší, takže celkovo svoje pilotné umenie predviedlo viac ako 60 pilotov. Nedá sa celkom presne povedať, kto bol najlepší, alebo koho model najkrajší, všetci ukázali naozaj nádherné modely a predviedli perfektné letové ukážky. Svojou pilotážou vrtuľníkov excelovali Peter Šmidovič a Timo Herceg z Trnavy, nádherné ukážky realistického letu predviedol pán Lalík s Albatrosom L39 a nezabudnuteľné boli aerovleky. Bez akejkoľvek nadsázky - let RC parašutistu stál naozaj za to.

Naozaj krásna akcia a krásny víkend s modelmi, v galérii som umiestnil vybrané fotografie.

PaloTento článok si môžete prečítať na webe Domovská stránka upútaných modelárov / Slovak CL Homepage
http://www.controlline.sk

Tento článok nájdete na adrese:
http://www.controlline.sk/modules.php?name=News&file=article&sid=12