Domovská stránka upútaných modelárov / Slovak CL Homepage

Smutná správa
Publikované: Tuesday, 10.11. 2009 - 22:25:17
Vec: o modeloch a veciach suvisiacich


Vážení priatelia,

So smútkom Vám oznamujeme, že nás 27. 10. 2009 vo veku nedožitých 72 rokov, po krátkej a ťažkej chorobe opustil, veľký modelársky nadšenec a priateľ

Viliam Schaubmar

Mnohí modelári ho poznali len ako bodovača modelov kategórií F2B, F4B a F4C. Vilo ale bol aj známy ako rozhodca akrobatických modelov kategórie F3A. Naviac bol aj jedným zo zakladateľov medzinárodnej súťaže kategórie F3J, ktorá sa konáva tradične na letisku v Bolerázi.

S modelárstvom začínal ako 10 ročný, vo svojom rodisku v Pezinku. Venoval sa voľným modelom, pri ktorých mu pomáhala jeho sestra. Lietal s modelmi kategórie F1A (kedysi A2), určitú dobu sa venoval aj voľným svahovým modelom kategórie F1E. Modelárstvo vlastne zostalo jeho celoživotnou záľubou. V začiatkoch rádiom riadeného lietania si sám postavil aparatúru a venoval sa kategórii, ktorá bola predchodcom RC V2.

Nechýbal na žiadnom ročníku bratislavskej medzinárodnej súťaže F3A (neskorší Dunajský Pohár) a ako bodovač kategórií F2B a F4 si získal veľkú medzinárodnú prestíž.

Veľa pozornosti venoval aj mládeži, vlastne do posledných chvíľ sa venoval tréningu s mladými modelármi v Zavare, kde žil.

Zachovajme si v spomienkach jeho večný optimizmus, dobrú náladu a ochotu pomôcť.

Pavol Barbarič

Predseda Rady Leteckých Modelárov

Zväz Modelárov SlovenskaTento článok si môžete prečítať na webe Domovská stránka upútaných modelárov / Slovak CL Homepage
http://www.controlline.sk

Tento článok nájdete na adrese:
http://www.controlline.sk/modules.php?name=News&file=article&sid=24