Domovská stránka upútaných modelárov / Slovak CL Homepage: Súťaže (propozície a výsledky)

Vyhľadávanie v tejto téme:   
[ Ísť na úvodnú stránku | Vybrať novú tému ]

Piloti kategórie F2B Slovenska, sú majstrami Európy!

Súťaže (propozície a výsledky)

Len v krátkosti a na rýchlo.

TITUL MAJSTROV EURÓPY PRE SLOVENSKÝCH AKROBATOV

ME upútaných modelov 2009, Belehrad - Srbsko

Súťaže (propozície a výsledky)
Malá reportáž z majstrovstiev Európy pre upútané modely 2009, z miesta nazvaného Lišičji Jarak, vzdialeného od Belehragu približne 20 kilometrov.

Po úvodných zlých správach, ktoré katastrofickým spôsobom opísali situáciu tak, že to vyzeralo na zrušenie celých majstrovstiev, našťastie aspoň pre kategóriu F2B (akrobaty) a F2D (kombat), sa tak nestalo. Žiaľ, kategórie F2A (rýchlostné modely) a F2C (tímové modely) sa pre nedokončenie areálu naozaj nekonajú. Keďže srbská vláda, podobne ako iné vlády, vidia prioritu v iných športoch, nakoniec napriek pôvodným sľubom, neuvoľnila dostatok finančných prostriedkov, tak usporiadateľ - Srbský Národný Aeroklub - nemohol dokončiť areál. Žiaľ, pretože podľa projektu by tak .vznikol jeden z najlepších modeloárskych areálov v Európe. A to nie len pre upútané modely, ale pre letecké modely vôbec.

Svetový pohár 2009, Belehrad - Srbsko, 24. a 25. 7.

Súťaže (propozície a výsledky)

Súťaž Svetového Pohára v Belehrade máme už za sebou. Celkovo sa ho zúčastnilo v kategórii F2B 35 súťažiacich a v kategórii F2D sa zúčastnilo 25 súťažiacich.

V piatok sa lietalo za slnečného, veľmi horúceho počasia a len za mierneho vetra. Teplota sa pohybovala okolo 40 stupňov. V sobotu prechádzal poveternostný front, takže sa ochladilo asi na úroveň 30 stupňov a fúkal severo-západný vietor, približne 8, v nárazoch 11 m/s.


Majstrovstvá Európy 2009

Súťaže (propozície a výsledky)

Už je známe miesto konania ME 2009 pre upútané modely, ktoré sa budú konať v Belehrade.

Svetový pohár upútaných modelov 2008

Súťaže (propozície a výsledky)
Koordinácia Svetového Pohára nie je jednoduchá. Úlohou koordinátora (Jean-Paul PERRET) je okrem zostavenia kalendára SP, aj jeho vyhodnotenie. Na stránkach organizácie CMBL boli práve zverejnené predbežné konečné výsledky.

Landres 2008

Súťaže (propozície a výsledky)

Taký malý denník z MS upútaných modelov. Podujatie sa koná v sevoro-západnom Fracuzsku, v oblasti Moselle, ktorého správnym centrom je mestečko Landres. Nachádza sa asi 70 kilometrov južne od Luxemburgu.

Keďže si poznámky píšem len narýchlo,tak vynechávam diakritiku :-)

Špičková akcia

Súťaže (propozície a výsledky)
POĎME SPOLU LIETAŤ

Viem, že nie je medzi účkami písať o RC modeloch. Ale zúčastnil som sa jednej perfektne pripravenej akcie, práve hlavne pre RC modely. LMK Istropolitana, pod vedením manželov Soni a Igora Ňaňovcov, usporiadal letecko-modelársky deň "Poďme spolu lietať.

Mistrovství Evropy 2007

Súťaže (propozície a výsledky) Tento článok nám poslala Simča Smejkalová.

Kategorie F2D Combat

Ve dnech 6.7. - 14.7.2007 se konalo v Srbsku Mistrovství Evropy upoutaných modelů. Z našeho Combatteamu Valašské Meziříčí jeli:

Radim Smejkal a Pavel Snoza v seniorech, já - Simona Smejkalová v juniorské kategorii. Jako doprovod s námi jela mamka Erika, moje mladší sestra Veronika a team manager Pavel Klíma.

Svetový pohár upútaných modelov Svitavy 2007

Súťaže (propozície a výsledky)

Súťaž SP pre upútané modely, v kategórii F2D, sa konala v termíne 23. - 24.6. 2007. Usporiadal ju MK Brno, v prekrásnom areáli "Cihelna", vo východočeskom meste Svitavy. Vo výbornej atmosfére sa cez víkend odlietalo 9 kôl prekrásnych a korektných súbojov. Sobotný večer bol už tradične usporiadaný večierok pri táborovom ohni a super atmosfére.

Kto svitavský areál pozná, môže potvrdiť, že nám na Slovensku veľmi chýba takýto areál pre upútané modely, možno nie len pre upútané:
Pozrieť areál letecky

Pavol Barbarič

ME upútaných modelov 2007

Súťaže (propozície a výsledky)

ME pre upútané modely sa v tomto roku konajú v Srbsku. Akcia je situovaná na vojenskú leteckú základňu Batajnica, približne 25 kilometrov pred hlavným mestom Srbska - Belehradom (link na satelitný snímok). Batajnica je súčasťou mestskej časti Zemun. Viac informácii o Batajnici.

12 článkov (2 stránok, 10 článkov na stránku)
[ 1 | 2 ]
Prejsť na:Design layout by Stefan Nagtegaal and Steven Wittens.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.09 sekúnd